Zumba

Zumba pod svým názvem skrývá kombinaci posilovacích cviků, tanečních prvků a v neposlední řadě širokou škálu prvků z oblasti aerobicu. Během lekce zumby se střídají prvky velmi rychlých a rytmických úseků, jakými jsou například tance stylu mambo, salsa, tango, samba, flamengo či merengue a prvky tanců pomalejších a klidnějších.

Zumba

Teď si možná říkáte, že pokud nemáte alespoň částečné základy těchto společenských tanců v Zumbě neuspějete. Opak je ale pravdou. Znalost tanečních prvků, totiž není vůbec rozhodující. Cílem lekce je, aby se její klienti uvolnili, odreagovali a zapomněli na starosti všedního dne. A odměnou vám při pravidelných návštěvách Zumby bude pevnější postava, lepší fyzická kondice a v neposlední řadě také optimističtější myšlení a nálada.

Historie Zumby:

Zumba vznikla jako jedna veliká náhoda. Za jejího zakladatele je považován choreograf populární zpěvačky Shakiry Alberto Perez, který dříve působil jako předcvičitel a lektor aerobicu. Jednou si na svou hodinu zapomněl vzít kazetu s hudbou a jediné co našel ve svém autě byla kazeta latinsko – amerických tanců. Zkusil tedy improvizovat a hodinu vedl v duchu aerobicu s doprovodem této latinsko – americké hudby. Právě takto vznikla první hodina Zumby na světě. Zumba má tedy své kořeny v Kolumbii, odtud se šířila do USA a dále až k nám do Evropských států.

Hodina Zumby:

Jedna lekce Zumby trvá většinou jednu, maximálně dvě hodiny. Na začátku každého cvičení je brán ohled na to, aby se svaly dostatečně prohřály a rozpohybovaly se. Proto se většinou začíná protahováním svalů, dále následují nejprve pomalejší a jednodušší prvky, které jsou v zápětí vystřídány kreacemi rychlejšími a složitějšími. Stádia pomalých a rychlých tanců se potom střídají po celou dobu lekce.

Styly Zumby:

Zumba Basic Steps Level 1: Je vhodná pro začátečníky, protože seznamuje klienta se zumbou jako takovou. Většinou se skládá z prvků tanců salsy, merengue, reggaetonu či cumbia.

Zumba Basic Steps Level 2: Je pokročilejším stylem Zumby a obsahuje také více tanečních stylů, které v Zumbě Basic Steps Level 1 chybí. Například tango, sambu nebo flamengo.

Zumba Gold: Tento typ Zumby je určený pro osoby, které netolerují rychlé tempo a vyžadují pro cvičení mírnější přístup. Je vhodný například pro těhotné ženy, klienty po úrazech či s nadváhou a pro seniory.

Zumba Gold Chair vlase: Jedná se o speciální typ zumby, který je vhodný zejména pro tělesně postižené klienty.

Zumba Toning: Při tomto typu Zumby se jako pomůcka používají malé činky. Smyslem je spálit co největší množství kalorií a lépe tak zformovat svoji postavu.

Aqua Zumba: Při Aqua Zumbě se provádí cvičení Zumby ve vodě, jak už samotný název napovídá. Používá se například jako rehabilitační cvičení po úrazech.

Zumbatomic: Představuje Zumbu pro děti, je vhodná pro děti od čtyř do dvanácti let.

(1687 hodnocení)
Článek Zumba byl publikován 19.12.2014 autorem Svět-vitality.cz.
Zdroj:
Vytisknout Doporučit známému

Mohlo by Vás zajímat:


Pohyb a sport

Sportem ku zdraví aneb zdraví pohyb mého těla. Ve zdravém těle zdravý duch.