Proč zaměřit svou pozornost na hubnutí v zimě?

Zimní období je jako stvořené myslet již předem, jak připravit své tělo do plavek. Ještě dříve než se nezdravě začneme ládovat cukrovím a dalšími laskominami bychom měli myslet na zdravý jídelníček. Po Vánocích má mnoho lidí s klidem i 5 kilogramů navíc. Získat je díky všem těm dobrotám a omezenému pohybu není složité, mnohem těžší je pak zhubnout přes břicho, stehna i zadek.

Jestliže se vám do teď nepovedlo zredukovat nechtěná kila – bude hůř. Možná již bije na poplach a měli byste se zaměřit na konzultaci hubnutí. Nečekejte až na novoroční předsevzetí, potom už může být pozdě. Čím dříve se zaměříte na výživové poradenství tím lépe. Možná budete mile překvapení, že vás nepřepadají chutě na různá nezdravá jídla.

Proč začít cvičit v zimě?

Mnoho lidí se domnívá, že zima je čas odpočinku. Pokud nejste lední medvěd, na pasivitu raději zapomeňte. Pravdou je, že léto díky teplému počasí nabádá jít ven plavat, jezdit na bruslích, hrát míčové hry. Zima je však rovněž ideálním obdobím, kdy zařadit pohyb do každodenního režimu včetně vyvážené stravy.

V zimě vyrážíme za zimními sporty, proto je zima vhodné období na zpevnění postavy, posílení končetin a kloubů. Zimní radovánky si užijete mnohem více, když své tělo předem připravíte na zátěž. Nezáleží na tom, zda jste rekreační lyžaři, jezdíte na snowboardu či řádíte se svými potomky na sáňkách.

Zdravým jídelníčkem posílíte i svou imunitu

V kombinaci se zdravým jídelníčkem na míru nebudete na lyžích vypadat, jako koule valící se z kopce. Nehledě na to, že chladné a sychravé počasí si vybírá svou daň na lidech s oslabenou imunitou. Jak jinak lépe zapracovat na pevnějším zdraví než vyváženým jídlem a pohybem. Konzultace hubnutí není pouze o krásné postavě, ale především o tom cítit se lépe a nepohybovat se jako slon v porcelánu. Chcete-li si zimu užít se všemi jejími krásami, začněte na sobě pracovat již dnes.


Hubnutí a diety

Nadváha je začítek obezity! Myslete proto za včas na svoji štíhlou linii.