Mléko jako součást dietního programu

Když se řekne dieta, tak se snad každému z nás vybaví velké množství nejrůznějších druhů těchto redukčních metod na shazování nadbytečných kil. A kdy jindy by mělo být toto téma aktuálnější než právě v tomto období po nejkrásnějších, ale také nejnáročnějších svátcích na stravování jako takové, tedy po Vánocích. Existuje skutečně obrovské množství těchto dietních programů, a tak někdy není zcela jednoduché se v těchto „zaručených“ radách bezpečně orientovat. Mléko jako součást dietního programuObecně však platí zlaté pravidlo, které zní, že všeho se má užívat s mírou a zdravým rozumem a ničemu se nemá bezmezně věřit ani podléhat a pokud se jedná o součást našeho zdraví, ke kterému bezpečné stravování bezpodmínečně patří, tak to platí vždy a dvojnásob. Tudíž není nic špatného některou z diet vyzkoušet, ale zároveň bychom si měli zachovat zdravý rozum a úvahu.

Mezi známé a oblíbené diety patří například tzv. Mléčná dieta. Ta, jak již samotný název napovídá se zakládá především na konzumaci mléka a mléčných výrobků. Tato dieta není určena k tomu, aby se dodržovala dlouhodobě a její režim se většinou doporučuje držet od osmi do šestnácti dnů a slouží především k jakémusi doladění váhy, nikoliv k její dlouhodobé redukci, ikdyž se u ní dá zhubnout až kolem 8 kg během relativně krátké doby. Při této dietě se kombinují mléčné výrobky a mléko s vařeným masem, vejci, zeleninou a ovocem. Jí se pravidelně 5x denně, omezuje se přísun cukrů a slazených nápojů, je vhodné vypít alespoň 2l vody či neslazených čajů a káva se omezuje pouze na konzumaci nezbytně nutnou a to v intervalech, kdy se konzumuje mléko jako takové. Co se týká druhu mléka a mléčných výrobků jsou vhodné především ty s polotučným obsahem. To může leckoho při držení diety zarazit, má to však jeden prostý avšak zásadní důvod a tím je obsah živin, které nízkotučné produkty zkrátka a dobře nemají a tělo tak nepřijímá jejich dostatečné množství.

Neméně důležitou součástí této diety je také to, aby byly mléčné výrobky skutečně z kvalitních surovin, bez přidaných konzervačních látek, barviv, dochucovadel a v poslední době také hojně rozšířených tzv. Éček. Mezi kvalitní mlékárny u nás se řadí bez pochyb například Jaroměřická mlékárna, která se nachází, jak již samotný název napovídá v Jaromeřicích nad Rokytnou. Je také držitelem prestižních certifikátů Regionální potraviny, Klassa a CEFF. Kromě toho je tato mlékárna držitelem dvanácti certifikátů přímo od Ministerstva zemědělství. Tato mlékárna nabízí široké zastoupení jak mléka, tak i másel, sýrů, pomazánkových másel, tvarohů či jemných sýrů Fénix. Tyto produkty jsou svými nutričními a výživovými hodnotami pro držení diet ideální a především chutné, což je pro dodržení dietního programu jistě velmi důležité. Navíc na jejich webových stránkách naleznete i velké množství receptů a typů na to, co si uvařit ve studené i teplé kuchyni, které oceníte nejen během diet.


Hubnutí a diety

Nadváha je začítek obezity! Myslete proto za včas na svoji štíhlou linii.