4 hlavní důvody proč chodit do sauny

Vaše zdraví je tím asi nejdůležitějším, co máte. Je proto rozhodně vhodné o něj důsledně pečovat. S utužováním zdraví vám mohou pomoci pravidelné návštěvy sauny. Proč chodit právě do sauny? Přinášíme vám 4 hlavní důvody.

1) Relaxace - odpočinek

Relaxace je velmi důležitou součástí zdravého života. A to jak pro fyzické, tak i psychické zdraví. Návštěvy sauny působí velmi blahodárně na psychiku člověka. Kdo hledá vhodnou formu relaxace, neměl by pobyt v sauně opomíjet. Důvodem je kromě příjemného prohřátí celého těla i to, že lze v sauně dokonale zapomenout na starosti běžného dne. Během procedury se soustředíte jen sami na sebe a skvěle uvolníte svou mysl od všeho stresu a negativních myšlenek.

 

2) Obranyschopnost těla - imunitní systém

V souvislosti se zdravým životním stylem nemůžeme opomenout na celkovou odolnost lidského těla, tedy imunitní systém. Čím je odolnost těla vyšší, tím se váš organizmus lépe ubrání různým nemocem. A právě pravidelné návštěvy sauny dokáží skvěle podpořit vaši obranyschopnost. Vaše tělo se pak mnohem lépe vypořádá s různými neduhy jako je třeba nachlazení, rýma nebo kašel. Díky saunování budete zdraví i bez užívání různých farmaceutických přípravků (léků, prášků apod.).

3) Saunováním ke kráse

I na krásu má pobyt v sauně blahodárný vliv. Hlavním důvodem je to, že vaše tělo je vystaveno vyšší teplotě, než na kterou je zvyklé a díky tomu se začnete potit a budou se vám z těla odplavovat škodlivé látky. A to je právě pro krásu vašeho těla velmi pozitivní. Z těla se vám dostanou různé nečistoty, toxiny a další nežádoucí látky. Vaše tělo a pleť bude vypadat svěžejší, krásnější a mladší.

 

4) Otužování po sauně

Pokud bude vaše tělo otužilé, zvládne se lépe vypořádat s různými výkyvy počasí a střídavý pobyt v teplém a chladném počasí (venku – zima, v místnosti – horko) mu nebude dělat žádné problémy. V sauně dochází k otužování po samotné proceduře saunování a to buď pod sprchou, v kádi nebo ochlazovacím bazénku.

Další zajímavé inspirace nejen na pobyt v sauně, ale pro každodenní život si můžete přečíst v magazínu Ostrov Inspirace.


Relax a wellnes

Dopřejte si zaslouženého odpočinku. I Vaše tělo potřebuje regeneraci a odpočinek.