Svět-piva.cz - vše o pivu, pivovarnictví a sladařství

Kultura


Německá Ponorka se vrací na scénu!

Německá Ponorka se vrací na scénu!

15.5.2020 | Rubrika: KulturaPDFTiskEmail

Filmových, seriálových a televizních adaptací událostí 2. světové války existuje nespočetné množství. K již klasickým dílům patří i německá Ponorka (Das Boot), která se po slavném stejnojmenném celovečerním filmu z roku 1981 a seriálu z roku 1985 vrací v novém, modernějším pojetí.


( 1 Hodnocení )

Puzzle pro všechny

Puzzle pro všechny

25.2.2017 | Rubrika: KulturaPDFTiskEmail

Kdo si hraje, nezlobí…Jedná se o starou známou pravdu nebo lehce okoukanou frázi? Samozřejmě záleží na úhlu pohledu, ale věřím, že pro většinu z nás je správnou odpovědí první tvrzení.


( 1 Hodnocení )

Jasná odpověď od hvězd

Jasná odpověď od hvězd

8.4.2016 | Rubrika: KulturaPDFTiskEmail

Astrologie je považována především za nástroj poznání sebe sama. Nicméně existuje astrologická technika, která má ryze praktické využití. Horoskopy otázek vám poskytnou konkrétní, spolehlivé a jasné odpovědi na nejrůznější otázky.


( 2 Hodnocení )

Kostýmy pro každou příležitost

Kostýmy pro každou příležitost

11.1.2016 | Rubrika: KulturaPDFTiskEmail

Vánoce nás nenávratně opustily, Silvestr a oslavy Nového roku jsou také v dávné minulosti zapomnění, ale nás všechny mohou čekat ještě další akce nejrůznějších typů a rozmanitostí. Když lehce pomineme nadcházející plesovou sezonu, která se k nám nezadržitelně a kvapem blíží, nabízí se jistě i spousta jiných radovánek, na které je potřeba se pečlivě připravit. Jedním příkladem za všechny můžou být například karnevaly.


( 2 Hodnocení )

Písničky

Písničky

11.4.2013 | Rubrika: KulturaPDFTiskEmail

Každý z nás děla ve svém volném čase něco jiného. Někdo jde na procházku se psem, druhý si čte napínavý román, třetí si zajde do sauny nebo na masáž a čtvrtý třena do fitness centra upevnit svou postavu a fyzickou výkonnost.


( 2 Hodnocení )

Veselá kavárna

Veselá kavárna

14.6.2011 | Rubrika: KulturaPDFTiskEmail

Ve veselé kavárně si můžete užít lahodnou kávu s výtečnými zákusky nebo obědem a současně zabavíte své děti.


( 9 Hodnocení )

Výstava masožravých rostlin

Výstava masožravých rostlin

31.8.2010 | Rubrika: KulturaPDFTiskEmail

27. srpna začala v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK tradiční výstava masožravých rostlin Darwiniany, společnosti pěstitelů masožravých rostlin (a jiných botanických kuriozit), organizovaná ve spolupráci se zmiňovanou botanickou zahradou.


( 5 Hodnocení )

Svatý Valentýn

Svatý Valentýn

19.1.2010 | Rubrika: KulturaPDFTiskEmail

Datum 14. Února se čím dál tím častěji dostává do povědomí lidí jako svátek zamilovaných, ale nebylo tomu tak vždy. Odkud vlastně pochází a jak vznikl?


( 4 Hodnocení )

Letní čas

Letní čas

25.10.2009 | Rubrika: KulturaPDFTiskEmail

Letní čas je označení systémové úpravy měření času, při které se v letních měsících roku nepoužívá čas daný příslušným časovým pásmem, ale používá se čas, který je obvykle o 1 hodinu posunut dopředu.


( 1 Hodnocení )

MISS Příbramska 2008

MISS Příbramska 2008

6.2.2008 | Rubrika: KulturaPDFTiskEmail

První ročník soutěže MISS PŘÍBRAMSKA 2008 se bude konat v kulturním domě města Příbram. Zajímavostí této soutěže je bezesporu složení poroty, neboť o nejkrásnější a nejpůvabnější dívce Příbramska budou rozhodovat starostové a zástupci příbramských měst: Příbram, Rožmitál pod Třemšínem, Dobříš, Nový Knín, Březnice, Sedlčany, Sedlec – Prčice.


( 2 Hodnocení )