Svět-piva.cz - vše o pivu, pivovarnictví a sladařství

Likvidace společností a firem

26.10.2020 | Rubrika: Magazín - Finance a daně

Každý, kdo si zakládá vlastní firmu má jasnou vizi o tom, jak mu bude společnost vydělávat, jak půjde vše snadno a bez potíží a až postupně mnohdy zjistí, že vedení vlastní firmy nemusí být až tak jednoduché, jak se na samém začátku zdálo. A to především v současné situaci, která bohužel krachu nahrává, jak se dá a mnozí z nás jsou skutečně okolnostmi nuceni svoje podnikání ukončit.

Mnohým z nás možná prolétne hlavou myšlenka, že likvidace společnosti, je sice smutná, avšak nikterak zatěžující záležitost. Ten, kdo se v tomto oboru alespoň trošku vyzná, ví, že opak je pravdou. Naštěstí se na našem trhu pohybuje mnoho společností, které vám s likvidací vaší firmy pomohou a zařídí vše ke spokojenosti všech.

Pokud se likvidace společnosti nechce klient z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, je možné ji přepsat na likvidační společnost nebo ji zplnomocnit a nechat tak veškeré starosti na ní.

Likvidace firmy jako taková však vždy trvá minimálně půl roku. Nese s sebou totiž komunikaci s mnoha dalšími úřady a institucemi, nehledě na dokládání nezčetného množství dokumentů.

Pojďme si alespoň v pár krocích nastínit, co všechno se během likvidace firmy děje. Základem je seznámení se se stavem společnosti jako takové, poté se uskuteční likvidační návrh a podepíší se potřebné dokumenty, uhradí se zákonný poplatek za likvidaci firmy a dále se přichází k vlastnímu procesu likvidování. Je také nutné pořešit zbývající pohledávky, nacenit případný majetek firmy. Dále se vyhotoví závěrečná zpráva o likvidaci, účetní závěrka a jako poslední krok se firma smaže z obchodního rejstříku. Neoddělitelnou součástí je potom také vypořádání se s dluhy vůči případným věřitelům.

Co se ceny likvidace týká, odvíjí se podle stavu společnosti jako takové a je vždy zcela individuální.

 

 


( 2 Hodnocení )

Článek Likvidace společností a firem byl publikován 26.10.2020 autorem Michal Palán

TiskVytisknout   PDFUložit   EmailDoporučit známému
Darky pro nej

Mohlo by Vás zajímat