Svět-piva.cz - vše o pivu, pivovarnictví a sladařství

Matrace, ložnice, postele

7.3.2012 | Rubrika: Magazín - Vybavení domácnosti

Ložnice pro většinu z nás představuje místo, kam se uchylujeme k odpočinku a relaxaci po náročném pracovním dni nebo po jiné aktivitě. Proto je vhodné si ji zařídit tak, abychom se v ní cítili dobře a načerpali tak potřebnou energii. V dnešní době, kdy je na trhu skutečně široká škála stylů, může být Vaše ložnice v podstatě jakákoliv. Ve stylu ultramoderním, klasickém či v imitaci některého slohu.


Základem každé ložnice jsou bezesporu kvalitní postele. Při výběru nové postele by jsme měli vzít v potaz fakt, že v ní dle výzkumu trávíme až jednu třetinu svého života. Proto bychom měli vybírat a posléze kupovat uvážlivě  a samozřejmě po osobním shlédnutí, nikoliv přes internet a podobně.

Totéž snad i ve vyšší míře patří při výběru matrace. Matrace je zásadním a hlavním pilířem celého spánku, během kterého se nám má podle výzkumu obnovuje až 90% našich fyzických i psychických sil. Optimálními požadavky na funkční vlastnosti matrace by mělo být zhodnocení její výšky, šířky, tvrdosti a samotného materiálu vybírané matrace. Ideálně by měla být asi 20 cm vysoká a minimálně 90 cm široká. Co se týče její tvrdosti, je vázaná především na váhu nakupujícího, podle které se dále řadí do jednotlivých váhových kategorií. V potaz je nutné také vzít zvyklosti zákazníka. Při výběru materálu matrace je důležitá její hypoalergení složka, nezávadnost a v neposlední řadě také její náročnost či nenáročnost na údržbu. Správná matrace by nám měla během spánku držet naši páteř v rovné linii, ráno se tako vyhneme bolestem zad a pocitu nevyspání.

 


( 6 Hodnocení )

Článek Matrace, ložnice, postele byl publikován 7.3.2012 autorem Michal Palán

TiskVytisknout   PDFUložit   EmailDoporučit známému

Mohlo by Vás zajímat